Medlemsmøder og Lang Lørdag aflyst

Medlemsmøder og Lang Lørdag i marts, april og maj 2021 er aflyst.

På grund af de fortsatte restriktioner i forbindelse med Covi19 har Miniatureforeningen ”mini”s bestyrelse valgt at udskyde årets generalforsamling og samtidig aflyse alle foreningens arrangementer i både marts, april og maj 2021.

Det skal være sikkert for os at mødes. Vi håber stadigt at vi kan holde julemøde i juni inden, vi går på sommerferie og forventer at gennemføre foreningens generalforsamling i august måned.

Så snart bestyrelsen er sikker på, hvornår der igen kan holdes medlemsmøder og Lang lørdag, vil der blive givet besked til alle foreningens medlemmer pr. mail, og det vil blive annonceret på foreningens hjemmeside og Facebook-side.

This entry was posted in Medlemsdebat. Bookmark the permalink.

Skriv et svar